Kronikë

EMRI/ Vrasje me armë zjarri në ShkodërBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:38 - 13/02/22 |
Opi Nion

Një vrasje me armë zjarri ka ndodhur këtë mbrëmje në fshatin Grudë e Re.

Mësohet se viktima është identifikuar si Prek Tonaj, punonjes i ujesjelles kanalizime ne Shkoder. Deri më tani nuk kemi detaje të reja si ka ndodhur vrasja.

Policia ka shkuar në vendin e ngjarjes dhe po heton mbi rrethanat.  Shkodra është ndër qytetet që nuk gjen qetësi nga ngjarjet kriminale. Në këtë qytet kriminaliteti është rritur  në vitin 2021 me 11.9% dhe është ulur zbulueshmëria me 5%.

Pas