Kronikë

Emri/ Shpërthim tritoli, vëllai i pronarit të banesës i zhdukur prej vitesh


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:00 - 21/01/22 |
Opi Nion

Mbrëmjen e sotme u raportuar për një shpërthim eksplozive të vendosur në derën e një banese në Fushë Krujë. Nga shpërthimi nuk pati persona të lënduatr, por vetëm dëme materiale.

Në banesën që iu vendos lënda ekspolizve jeton Naim Stafuka, vëllai i Enver Stafukës, ky i fundit rezulton prej vitesh i zhdukur dhe ende nuk ka asnjë informacion për fatin e tij.

Enver Stafuka është bërë i njohur për autoritetet për shkak të një ngjarje të vitit 2013 ku ai u akuzua bashkë me Gentjan Bejtjan vodhën makinën e përdorur në vrasjen e komisar Dritan Lamajt, ngjarje kjo e ndodhur në vitin 2013.

Kujtojmë se pak ditë më parë Gentjan Bejtja mbeti i plagosur pas një atentati të bërë ndaj tij në afërsi të Niklës. Atij ju bë atentat nga persona të panjohur dhe në makinë me të ishte edhe Klodjan Stafuka. Kjo ngjarje mbetet ende e pazbardhur.

Pas