Kronikë

Emri/ Qëllohet me thikë një 17-vjeçar në Sukth


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:59 - 22/09/20 |
Opi Nion

Një ngjarje e rëndë është regjistruar ditën e sotme në në Sukth. Mësohet se një 17-vjeçar është qëlluar me thikë gjatë një konflikti të çastit.

I plagosuri është identifikuar si Elvin Zira, i cili është transportuar në spital për të marrë ndihmën e nevojshme mjekësore.

Autori i dyshuar është shtetasi M.I., ndërsa shërbimet e Policisë janë vënë në ndjeke  të tijë.

Bëhet me dije se i mituri është duke iu nënshtruar një ndërhyrje kirurgjikale. Deri më tani dinamika e ngjarjes është ende e paqartë, ndërsa forca të shumta policia kanë mbërritur në vendngjarje.

Njoftimi i policisë

Më datë 22.09.2020, rreth orës 15:30, në Sukth, pas një konflikti të çastit, është goditur me mjet prerës (thikë), shtetasi E.Z.,17 vjeç, i cili është dërguar në spital nën kujdesin e mjekëve.

Autori i dyshuar i ngjarjes dyshohet se është shtetasi M.I., dhe shërbimet e Policisë janë  vënë në ndjeke  të tijë.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e ngjarjes. /Opinion.al

Pas