Kronikë

Emri/ Mbi 100 kg drogë e sekuestruar në doganën e Goricës, arrestohet avokati


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:36 - 07/11/21 |
Opi Nion

Janë zbardhur detaje lidhur me sasinë e lëndës narkotike së kapur gjatë orëve të mbrëmjes në doganën e Goricës, në zonën e Pustecit.

Sipas informacioneve, sasi e lëndës narkotike është mbi 100 kg. Policia e Korçës ka mundur të identifikojë mjetet në të cilat ishte fshehur droga dhe më pas i ka ndjekur dhe i ka ndaluar në doganë në palën shqiptare.

Sipas “BalkanWeb”  disa persona janë arrestuar, ndërsa mes tyre është dhe një avokat i identifikuar si Joni Mosku.

Pas