Kronikë

Emri/ Kërcënoi me armë zjarri dy persona, arrestohet 35-vjeçari në GramshBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:21 - 03/07/22 |
Opi Nion

Një 35-vjeçar është arrestuar nga Policia e Gramshit pasi kishte kërcënuar me armë zjarri dhe thikë dy persona gjatë një konflikti.

Ngjarja ka ndodhur në fshatin Duzhë, ndërsa i arrestuari është i identifikuar si Erison Muraro. Dy personat e tjerë të përfshirë në konflikt janë identifikuar me inicialet I. Ll. dhe A. Z.

Muraro akuzohet tashmë për veprat penale “Kanosja”, “Mbajtja pa leje e armëve dhe municionit luftarak” dhe “Mbajtja pa leje e armëve të ftohta”.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan 1 armë zjarri të tipit pushkë, një sasi municioni luftarak dhe 1 thikë./ Opinion.al

Pas