Kronikë

Emrat/ Plagosen me armë nënë e bir në Durrës, arrestohet autori


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:22 - 23/02/21 |
Opi Nion

Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar mbrëmjen e sotme në lagjen nr.12 të qytetit të Durrësit. Mësohet se nga të shtënat kanë mbetur të plagosur nënë e bir.

Të plagosurit janë transportuar në spital dhe po marrin ndihmën e nevojshme mjekësore. Ndërkohë, policia ka mundur të identifikojë dhe arrestojë autorin e ngjarjes.

Sipas informacioneve,  Zyber Juba , rreth 45 vjeç, ka plagosur  me armë zjarri në këmbë shtetasin Flamur Çerma, rreth 23 vjeç dhe nënë e tij V. Çerma, 45 vjeçe.

Shkak i konfliktit ka qenë një vend parkimi për makinën. Bëhet me dije se autori dhe të plagosurit janë komshinj. Fillimisht ata janë përleshur me njëri-tjetrin, ndërsa më pas njëri prej tyre ka marrë armën dhe ka plagosur dy persona./ Opinion.al

Njoftimi i Policisë

Më datë 23.02.2021, rreth orës 20:10, në lagjen nr.12, Durrës, dyshohet se pas një konflikti të çastit për motive të dobëta (për vende parkimi), fillimisht me sende të forta, shtetasi J.Z., rreth 45 vjeç, ka plagosur me armë zjarri në këmbë shtetasin F. Ç., rreth 23 vjeç.

Si pasojë e të shtënave është plagosur në këmbë dhe shtetësja V. Ç., rreth 45 vjeçe, ( e ëma e shtetasit F. Ç.,), e cila ndodhej në momentin e konfliktit dhe është dërguar në spital nga shërbimet e Policisë dhe ndodhet bashkë me djalin nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën.

Autori i dyshuar shtetasi Z. J., është shoqëruar menjëherë në ambientet e Policisë Durrës për veprime të mëtejshme. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

Pas