Aktualitet

Emrat/ OFL kërkon deklarim pasurie për dy “kokat” e krimit të organizuar


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:15 - 24/02/20 |
Opi Nion

OFL ka kërkuar deklarim pasuri për dy persona të tjerë të cilët rezultojnë të dënuar nga drejtësia.

Autoritetet njoftojnë se bëhet fjalë për Leko Durda, banues në Tiranë, i dënuar për veprat penale “Krijimi i bandës së armatosur dhe organizatës kriminale”, “Armëmbajtja pa leje”, “Organizimi dhe drejtimi i organizatave kriminale” dhe “Falsifikimi i letërnjoftimeve apo vizave” e kryer në bashkëpunim.

Arben Bërballa, banues në Tiranë, i dënuar për veprat penale “Krijimi i bandës së armatosur dhe organizatës kriminale”, “Armëmbajtja pa leje” dhe “Organizimi dhe drejtimi i organizatave kriminale”;

Të dy këta persona duhet t’u përgjigjen me shkrim, brenda 48 orësh, të gjitha pyetjeve të OFL-së, të cilat do t’i dërgohen SPAK-ut, për veprime të mëtejshme./ Opinion.al

Pas