Aktualitet

Emrat/Cilët janë 20 anëtarët e kryesisë së PD


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:28 - 28/05/22 |
Opi Nion

Këshilli Kombëtar zgjodhi 20 anëtarët e kryesisë së PD mes 47 kandidatëve. Për të respektuar koutat gjinore, anëtarët e këshillit votuan për 6 kandidate femra dhe 14 kandidatë meshkuj.

Emrat që u zgjodhën si anëtarë të kryesisë janë;

Kuotat gjinore

Jozefina Topalli

Edith Harxhi

Eleina Qirici

Mimoza Hajdarmataj

Fatbardha Kadiu

Inza Zhupa

Anëtarët e tjerë meshkuj

Belind Këlliçi

Fkamur Noka

Oerd Bylykbashi

Ervin Minarolli

Luçiano Boçi

Luan Baçi

Agron Shehaj

Grigels Muçollari

Gent Strazimiri

Eno Bozdo

Keltis Kruja

Aldo Bumçi

Florion Mima

Arben Ristani

 Kryesia e PD do të përbëhet nga 27 anëtarë të PD, 20 të zgjedhur nga Këshilli Kombetar dhe 7 anëtarë janë pjesë automatikisht, për shkak të posteve në PD, ku përfshihen kryetari i partisë, 2 nënkryetarët,  Sekretari i Përgjithshëm, Kryetari i Këshillit Kombëtar, Kryetari i Forumit Rinor si dhe Kryetarja e Lidhjes se Gruas Demokratike.

 

Pas