Kryesore

Elvana dhe Alban Skënderaj në shesh, detaje nga koncerti i ndërrimit të viteve


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:37 - 30/12/21 |
Opi Nion

Koncert dhe fishekzjarre në sheshin “Skënderbej”. Është kjo mënyra me të cilën Bashkia e Tiranës do të përcjellë momentin e ndërrimit të viteve, ndërsa artistët e përzgjedhur për këtë natë janë Elvana Gjata dhe Alban Skënderaj.

Të dy këngëtarët janë pritur nga kryebashkiaku Veliaj, Ii cili ka ndarë edhe detaje lidhur me natën e ndërrimit të viteve dhe koncertit që pritet të nisë në orën 22:00.

“Me Elvanën dhe Albanin kemi planifikuar një super surpizë për nesër mbrëma: Do e presim të tre Vitin e Ri, vitin kur Tirana do të jetë “Kryeqyteti Europian i Rinisë”.

Koncertin do ta fillojmë në orën 22:00, që njerëzit të kenë mundësi të mbarojnë darkën, e më pas të festojmë me një super spektakël me fishekzjarre – ndoshta spektakli më i bukur për fëmijët – me anë të të cilit duam të japim mesazhin se jeta vazhdon. Në ndërrimin e viteve, kur Tirana merr zyrtarisht titullin “Kryeqyteti Europian i Rinisë”, do të jetë imazhi dhe talenti më europian që ka prodhuar Shqipëria. Do të doja që, ashtu siç e nisim këtë vit me Albanin dhe Elvanën, do të transmetojmë më të mirën tonë, jo se çdo gjë është perfekte, por kur jemi “Kryeqyteti Europian i Rinisë” kemi shansin historik të tregojmë se jemi modernë, se këtu ka talente, çuna dhe goca që punojnë fort në të gjitha fushat. Do të doja që ta nisnim me këmbë të mbarë dhe t’u urojmë të gjithëve nga sheshi në një spektakël fishekzjarrësh edhe me muzikën më të mirë në vend, një vit sa më të mbarë 2022!”, u shpreh Veliaj./Opinion.al

 

Pas