Bota

Edhe aktori Morgan Freeman pjesë e listës,i ndalohet hyrja në Rusi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:14 - 21/05/22 |
Opi Nion

Kremlini ka përditësuar “listën e ndalimit” të zyrtarëve amerikanë dhe figurave të famshme të cilëve u ndalohet hyrja në Rusi dhe një nga ato është edhe aktori Morgan Freeman.

Ylli i Shawshank Redemption dhe Bruce Almighty është në mesin e 963 amerikanëve që iu ndalohet hyrja në Rusi. Në këtë listë janë përfshirë edhe zyrtarët e lartë amerikanë, Joe Biden dhe Hillary Clinton.

Freeman tregoi një video promovuese të vitit 2017 për një organizatë të quajtur Komiteti për Hetimin e Rusisë, raporton CNN.

Videoja u drejtua nga regjisori Rob Reiner, i njohur më së shumti për filmat duke përfshirë The Princess Bride dhe Ëhen Harry Met Sally, dhe ai gjithashtu është shtuar në listën e Kremlinit.

Ministria e Jashtme e Rusisë tha se njerëzit në listë “nxitin rusofobinë”.

Pas