-Shëndeti

E përdorim të gjithë në shtëpi, por ky produkt mund të zëvendësojë viagrën


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:04 - 15/09/18 |
b.f

Një dozë vaj ulliri mund të jetë më e mirë se vigra për performancën e meshkujve në seks sugjeron një studim i ri.

Shkencëtarët nga Universiteti i Athinës, në Greqi, thonë se vetëm 9 lugë gjelle nga ky përbërës janë të mjaftueshme për të ulur rrezikun e impotencës me gati 40%.

Vaji i ullirit ka një sërë përfitimesh shëndetësore, si mbrojtja e enëve të gjakut apo përmirësimi i qarkullimit të gjakut në të gjithë trupit.

 

Vaji i ullirit mund të ndihmojë gjithashtu në rritjen e niveleve të testosteronit, duke ulur kështu rrezikun e disfunksionit erektik.

Lodhja, ankthi dhe konsumimi i alkoolit janë disa nga faktorët që ndikojnë në rritjen e rrezikut të problemeve me riprodhimin te meshkujt.

 

Pas