Bota

E deklaruan të vdekur, punonjësit e morgut zbulojnë se i moshuari ishte gjallë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:06 - 03/05/22 |
Opi Nion

Një i moshuar është deklaruar gabimisht i vdekur në Shangai, ai u zbulua se ishte gjallë në momentin që po e transportonin për në morg.

Pamjet e bëra publike të xhiruara nga një kalimtar i rastësishëm tregojnë momentin kur disa punonjës të morgut të veshur kokë e këmbë me veshje mbrojtëse, kuptojnë se banori i shtëpisë të së moshuarve është ende gjallë.

Pamjet janë bërë virale në mediat sociale, duke shkaktuar tmerr dhe zemërim.

Personi që filmon videon, me sa duket nga një ndërtesë aty pranë, mund të dëgjohet duke thënë: “Shtëpia e të moshuarve është një rrëmujë e vërtetë. Ata dërguan një person të gjallë në një makinë funerale dhe thanë se kishin vdekur. Është e papërgjegjshme, vërtet e papërgjegjshme.”

Pas