Rajoni

Dy trupa të pajetë brenda banesës në Prizren, mashkulli efektiv policie


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:02 - 15/12/20 |
Semiljana Azizi

Dy vrasje janë konfirmuar në Prizren mbrëmjen e sotme.

Ngjarja ka ndodhur në rrugën “Durmish Asllani” ku janë dëgjuar të shtëna me armë zjarri, njoftojnë mediat kosovar.

Rastin është konfirmuar nga zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Baki Kelani, i cili ndër të tjera shton se njëri prej viktimave, mashkulli, është një punonjës policie.

“Me 15.12.2020, pak pas orës 19:00, Policia ka është informaur se në rrugën “Durmish Asllani” në Prizren, janë dëgjuar të shtëna nga arma e zjarrit. Njësitet kompetente policore, menjëherë i janë përgjigjur vendit të ngjarjes, dhe bazuar në informacionet e para, në një shtëpi banimi janë gjetur dy trupa të pa jetë, një M/Kosovar zyrtar policor dhe një F/Kosovare, vdekjen e të cilëve e kanë konfirmuar mjekët kompetent. Në vendin e ngjarjes kanë dal të gjitha njësitet policore perfshire, ekipet mjekësore dhe prokurorin, të cilët janë duke ekzaminuar vendin e ngjarjes si dhe duke kryer hetime intensive, lidhur me rastin”, deklaroi Kelani.

Policia është duke punuar për zbardhjen e plotë të ngjarjes për të zbardhur kështu rrethanat e vrasjes./Opinion.al

Pas