Kronikë

Dy të vdekur dhe 4 të plagosur, pamje nga aksidenti në Fier, makinat u bënë copëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:10 - 09/06/22 |
Opi Nion

Kanë dalë pamjet e para nga aksidenti i rëndë i ndodhur mbrëmjen e sotme në aksin rrugor Levan-Tepelenë.

Policia informoi se si pasojë e përplasjes së dy automjeteve kanë humbur jetën 2 persona dhe kanë mbetur të plagosur të tjerë.

Policia informoi se aksidenti ndodhi në fshatin Buzmadhë dhe në të janë përfshirë automjetet tip “Zafira” dhe “Ford”.

Siç mund të shihet edhe në video, përplasja ka qenë mjaft e fortë, aq sa një prej makinave ka përfunduar jashtë rruge. Ndërsa identitetet i personave të përfshirë në këtë aksident nuk është bërë ende i ditur.

Policia ka shkuar në vendin e ngjarjes dhe ka nisur punën për zbardhjen e plotë të shkaqeve të aksidentit dhe personave të përfshirë në të./Opinion.al

Pas