Kronikë

Dy të rinjtë nga Tirana arrestohen në Sarandë, kultivonin kanabis


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:52 - 09/06/20 |
Opi Nion

Dy persona janë arrestuar pasi policia ka zbuluar 50 kubikë me kanabis-sativa.

Lënda narkotike është zbuluar në afërsi të grykëderdhjes së Butrintit, në një terren të pyllëzuar.

Në këtë zonë ishte ngritur një kasolle dhe kishte goma automjetesh me bimë te sistemuara për kultivim.

Sipas informacioneve, në prangat e policisë ka rënë 21-vjeçari Orjan Zekaj, dhe 26-vjeçari Mirdash Lila, të dy nga Tirana./ Opinion.al

Pas