-Jetë dhe Stil

Dy shenjat e zodiakut që nuk manipulohen lehtë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:42 - 10/11/19 |
xhu lia

Sipas astrologëve dy prej shenjave të ajrit, ujori dhe peshorja është tejet e vështirë t’i mashtrosh apo manipulosh.

Ujori

Të lindurit në shenjën e Ujorit njihen si racionalë, intelektualë dhe të pavarur. Zakonisht e fshehin anën emocionale që të mendohen si persona të ftohtë. Duke qenë se janë të pavarur, i marrin vendimet vetë dhe nuk janë dakord me njerëzit manipulues që çdo përpiqen gjë që bëjnë të jetë na avantazhin e tyre. Gjithashtu njihen si kokëfortë, shpesh e parashikojnë si do të jetë e ardhmja dhe dinë të përfitojnë për të arritur sukses.

Peshorja

Ndonëse konsiderohen si të pavendosur, personat e lindur në shenjën e Peshores janë jashtëzakonisht kokëfortë. Gjithashtu njihen si racionalë, të sjellshëm dhe shumë sociale.  Kanë kapacitetin për të parë përtej sipërfaqes së personave që i rrethojnë dhe shpesh në gjendje të kuptojnë nëse një person po i gënjen, vetëm duke u bazuar në fjalët e tyre./Opinion.al/

 

Pas