Aktualitet

Durrës/ Zaptuan tokë publike, procedohen 3 persona


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:58 - 19/06/20 |
Opi Nion

Tre persona janë proceduar në Durrës, pasi akuzohen për zaptim të tokës publike.

Mësohet se Policia e Durrësit ka ushtruar kontrolle në zonën bregdetare, në bashkëpunim me Inspektoratin Kombëtar të Mjedisit dhe Territorit (IKMT), ku janë evidentuar në fshatin Rinia, një rast i zaptimit të pronës publike dhe ndërtimit pa leje.

“Në vijim të kontrolleve, shërbimet e Policisë, në bashkëpunim me IKMT-në, në fshatin Rinia, kanë konstatuar një ndërtim të paligjshëm (rikonstruksion të lëvizshëm), në një sipërfaqe toke, pronë publike plazh.” – njofton policia e Durrësit.

Pas aksionit janë proceduan në gjendje të lirë shtetasit A. Sh., 28 vjeç, A. M., 41 vjeç dhe A. M., 31 vjeç.

Gjithashtu, në bashkëpunim me IKMT-në, u shemb objekti i ndërtuar pa leje dhe u gjobitën me 20 milionë lekë të vjetra./ Opinion.al

Pas