Aktualitet

“Dua të iki në shtëpi”, goditi me grusht Berishën, Apeli lë në burg Gert ShehunBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:02 - 28/12/22 |
Opi Nion

Gert Shehu, 31-vjeçari që goditi me grusht kreun e PD-së, Sali Berisha, gjatë protestës së 6 dhjetorit ka dalë sot para Gjykatës së Apelit.

Trupa gjykuese mësohet se ka dhënë masën e sigurisë “arrest me burg” për të.

Shehu ka qenë i pranishëm edhe vëtë në seancë.

Para togave te zeza ai ka thënë: Dua të iki në shtepi se jam djale i vetëm dhe dua të marr ilaçet për mjekim.

Avokatët e Shehut i kanë kërkuar gjykatës së Apelit shtrim të përkohshëm në një institucion psikiatrik për 31-vjeçarin pasi sipas tyre vuan nga çrregullime mendore, dhe lënien në arrest shtëpie.

Avokatët, kanë deklaruar se 31-vjeçari vuan nga probleme të shëndetit mendor, por nuk kanë paraqitur dokumente që vërtetojnë pretendimet e tyre për gjendjen shëndetësore të tij.

 

 

Pas