Aktualitet

Dosjes “184” i ‘ndryshon emri’ dhe i zgjaten afatet


               Publikuar në : 12:48 - 23/09/19 |
Al Do

Prokuroria e Dibrës ka zgjatur me tre muaj afatet për dosjen e bujshme “184”, e cila përmban Prokuroria e Dibrës ka zgjatur me tre muaj afatet për dosjen “184”.

Pas shpalljes së moskompetencës nga Gjykata e Krimeve të Rënda për dosjen që heton krimet elektorale, Gjykata e Dibrës ka nisur të shqyrtojë dosjen që tashmë ka emrin e ri “385”.

Në këtë dosje raportohet se ka përgjime të zyrtarëve të lartë të Partisë Socialiste, ministrave, ish-ministrave dhe deputetëve, për pazaret e shit-blerjes së votave në Qarkun e Dibrës, gjatë fushatës për zgjedhjet e pjesshme vendore të vitit 2016. Një pjesë e këtyre përgjimeve janë bërë publike nga gazeta gjermane Bild. /Opinion.al

Pas