Aktualitet

Dokumentari rrënqethës i UEFA-s për tifozin shqiptar në Euro 2016


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:41 - 19/06/16 |
b.f

UEFA dhe partneri i Euro 2016 kanë realizuar një dokumentar të shkurtër për një tifoz shqiptar në atmosferën Kuq e Zi.

UEFA ka portretizuar atmosferën në kampin e tifozëve Kuq e Zi me tifozin e flakt Danielin, i cili ishte pjesë e tifozave shqiptarë.

Ai bashkë me babain udhëtuan në Lens, për të shikuar ndeshjen e Shqipërisë me Zvicrën, shkruan Telegrafi.

Në këtë dokumentar të shkurtër përshkruhet atmosfera në rrugët e Lensit dhe secili moment brenda tifozerisë ku ishte i përfshirë shqiptari Daniel.

Komentet në faqen e UEFA-s ishin më se pozitive, duke komplimentuar shqiptarët për tifozerinë paqësore pa u kacafytur me asnjë tifozeri.

Shikoni videon për më tepër:

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas