Kryesore

“Do mbaheni mend si njeriu që risolli diktaturën”,Rama i përgjigjet qytetaresBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:58 - 09/02/22 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur qytetarëve që kanë komentuar në postimet e tij në “Facebook”. Një qytetare i ka shkruar kryeministrit rreth asaj që po ndodh në zonën e “5 Majit”, ku banorët janë nxjerr jashtë banesave të tyre me forcë, në mëngjesin e sotëm.

Sipas qytetares, ai do të mbetet në histori si njeriu që risolli diktaturën në Shqipëri.

Ndërsa kryeministri Edi Rama i është përgjigjur qytetares, duke i shkruar se “në cilën diktaturë shteti te jep shtëpi pasi te prish banesën pa leje dhe sa te të ndërtohet shtëpia të mban me qira, ku, kur ka ndodhur diçka e tille?”

Z/Rama pershendetje

Perseri un jam

Se di a keni zemer ,,, a keni logjike ,,,a jeni njerez se ne fakt kur shoh veprimet te 5-maj dyshoj shume

Jane veprime jashte cdo logjike njerezore veprimet qe po behen tr 5-maj

Do ngeleni nd histori si njeriu qe ri-solli diktaturen ne Shqiperi

Koha do ta tregoje se po veproni teper gabim por atehere do jete vone

Do jete vone per ne qe po na shkaterron jeten por do jete vone dhe per ty qe te korigjohesh

Femijet tane nuk do munden ti harrojne keto pamje qe po u ofrohen”-shkruan komentuesja.

Përgjigja e kryeministrit Rama:

“Ne cilen diktature zonje shteti te jep shtepi pasi te prish banesen pa leje dhe sa te te ndertohet shtepia te mban me qera, ku, kur ka ndodhur dicka e tille? Fyerjet nuk jane argumenta, ndersa permendja e diktatures keshtu pa lidhje fare eshte fyerje per te gjitha viktimat e diktatures!”/Opinion.al

Pas