Kronikë

Dhunoi nënën dhe i vodhi paratë për të blerë drogë, arrestohet 21-vjeçariBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:17 - 17/05/22 |
Opi Nion

Policia e Tiranës ka vënë në pranga një 21-vjeçar pasi ka ushtruar dhunë ndaj nënës së tij dhe i ka vjedhur asaj një shumë parash.

Mësohet së në pranga ka rënë edhe një shtetas tjetër, që i shiste lëndë narkotike 21-vjeçarit.

Policia bën me dije se shtetasja A. P., 48 vjeçe, ka denoncuar djalin e saj, A. P., 21 vjeç, se e kishte dhunuar dhe i kishte vjedhur një shumë parash, për të blerë lëndë narkotike të fqinji i tyre, shtetasi F. Sh..

Gjatë kontrollit të banesës së shtetasit F. Sh., shërbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan, në cilësinë e provës materiale, një sasi lënde të dyshuar narkotike, të llojit kokainë.

Në përfundim të veprimeve hetimore u arrestuan në flagrancë shtetasit:

– A. P., 21 vjeç, banues në Tiranë, për veprat penale “Dhuna në familje” dhe “Vjedhja”;

– F. Sh., 64 vjeç, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale./Opinion.al

Pas