Aktualitet

Dhunoi mësuesin, vëllai i 13-vjeçares: Motra më tha se e kishte ngacmuar seksualishtBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:07 - 17/01/23 |
Opi Nion

Detaje të reja kanë dalë në dritë lidhur me dhunimin e mësuesit 59-vjeçar në Tepelenë.

Sipas abc news, është dorëzuar në polici Alvi Gumeni vëllai i një nxënseje 13 vjeçare në shkollen 9-vjeçare të Tepelenës.

Gumeni ka dhënë shpjegime para autoriteteve dhe ka rrëfyer arsyet se përse ka dhunuar mësuesin.

Ai ka deklaruar se e ndërmori këtë veprim në kushtet e ndihmës që i pati kërkuar e motra e tij nxënëse e Kleanthi Laçit pasi ky i fundit sipas dëshmisë së të vëllait të 13 vjeçares, e kishte ngacmuar shume herë seksualisht.

Sipas raportimeve Alvi Gumeni është emigrant dhe është kthyer nga vendi ku jetonte pas thirrjes së të motrës për ndihmë.

Pas