Bota

Dhunohet në rrugë me sende të forta kryebashkiaku në TorinoBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:01 - 30/10/22 |
Opi Nion

Kryetari i bashkisë së Giaveno-s në Torino të Italisë është plagosur rëndë, pasi është sulmuar nga një i person i pa identifikuar.

Ngjarja ka ndodhur të shtunën në mbrëmje pak para mesnatës në rrugët e qytetit, teksa Carlo Giacone është goditur disa herë në kokë me një mjete të forta.

Ai u dërgua menjëherë në spitalin e Rivolit në Torino dhe është jashtë rrezikut për jetën. Mediat italiane raportojnë se ai ka pësuar disa fraktura të kafkës, por prognoza është e rezervuar.

Disa kalimtarë vunë re se çfarë po ndodhte dhe ulërimat e tyre bënë që krimineli të arratisej. Giacone u shpëtua menjëherë, ai është i vetëdijshëm, por mjekët e mbajnë prognozën konfidenciale.

Ndërkohë karabinierët e Giaveno kanë nisur hetimet për identifikimin e agresorit dhe motivin e episodit.

Pas