Aktualitet

“Deputeti që duam”, Rama tregon si do të zgjidhen kandidatët në 25 prill


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:22 - 15/10/20 |
Al Do

Kryeministri Edi Rama ka prezantuar sot platformën “Deputeti që duam”

Kjo platformë do të nxjerrë një vlerësim për çdo deputet të PS të mandatit të fundit për performancën e tij në këto 4 vite. Gjithashtu përmes kësaj platforme do të kryhet procesi i hapjes së Partisë Socialiste ku edhe Rama u ndal gjatë fjalës së tij.

Do mirëpresim të rinj dhe të reja. Të interesuarit do duhet të çojnë një video ku do të shprehin interesin dhe arsyet pse janë zgjedhja e duhur për tu bërë pjesë e skuadrës sonë dhe pak letra, një cv dhe një letër angazhuese. Në do të mbledhim të gjitha shprehjet e interesit që mund të vijnë nga të gjitha rrugët e jetës, do të mirëpresim të rinj dhe të reja jo vetëm në moshë, por në ide, energji e dëshirë dhe jemi shumë të lumtur që të ndajmë këtë eksperiencë tonën me njerëz që ndajnë me ne të njëjtën dëshirë dhe të njëjtin angazhim për të çuar përpara punët e vendit, për të qenë pranë njerëzve dhe shërbimin ndaj tyre”, tha Rama.

Sa i përket vlerësimit të performancës së deputetëve, ai do të ndahet në tre faza, nëntor, janar dhe shkurt. Në secilën fazë deputetët do të vlerësohen me pikë nga 1 në 5. /Opinion.al

Pas