Rajoni

Dënohet me burg, kosovari i akuzuar për terrorizëm


               Publikuar në : 22:29 - 12/07/19 |
Opi Nion

Gafurr Dibrani nga Kosova është dënuar me dy vite burg Gjykata e Apelit në Brescia të Italisë.

27-vjeçari akuzohet për publikimin e disa videove dhe disa komete të tij për organizatën terroriste ISIS.

Ndërkohë, avokati i tij, Marca Capra ka kërkuar lirimin e Dibranit, por kërkesa e tij është refuzuar nga gjykatësit.

Pas