Sociale

Dëbora kthehet në disa zona të vendit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:45 - 20/03/21 |
Opi Nion

Reshjet e dëborës kanë prekur gjatë ditës së sotme disa zona të vendit në veri dhe verilindje. Ndonëse zyrtarisht kemi hyrë në stinën e pranverës, dëbora që duket se do të jetë edhe e fundit për këtë vit ka arritur të zbardhë në Dardhë dhe në pjesën malore të Krujës.

Tashësia e borës ka shkuar deri në 10 cm, ndërsa mësohet se zonat më të përfshira nga dëbora janë Dardha dhe Devolli, ndërsa më pak të përfshira zona e qafës së Qarrit dhe Voskopoja.

Aktualisht të gjitha rrugët janë të kalueshme, por meteorologët njoftojnë se reshjet do të vijojnë edhe gjatë 2 ditëve në vazhdim./Opinion.al

Pas