Rusi 2018

Dani Alvesh: “Meme-t” ndaj Neymar nuk janë …


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:23 - 22/07/18 |
b.f

Neymar ishte në qendrën e vëmendjes gjatë Kupës së Botës, por jo me atë që pritej nga të gjithë, por me stimulimet e tij të shpeshta. Kjo solli prodhimin e shumë “meme-ve” duke shkaktuar të qeshura në rrjetet sociale. Megjithatë, shoku i tij tek kombëtarja braziliane Dani Alves i ka kërkuar Neymar të anashkaloj këto histori.

“Jo. Nuk mendoj se është një shaka. Kur bëhet e përsëritura, nuk ndalet duke e bërë këtë dhe fillon të jetë diçka që përpiqet të shkaktojë dëme. Por unë mendoj se inteligjenca njerëzore nuk është që të lejoni që këto lloje të gjërave të të qëllojnë. Ne që jemi përreth tij po sigurojmë që nuk ka rëndësi për të, gjëja më e rëndësishme është ajo që jeni, jo çfarë mendojnë të tjerët për ju. Spekulimet e verës që Neymar po konsideronte një lëvizje në Real Madrid u nxorrën shpejt nga klubi i La Ligas dhe lojtari kohët e fundit, duke i dhënë fund kësaj thashetheme për momentin.

“Shikoni, nuk mendoj sepse ai që mendon nuk është i sigurt për ndonjë gjë. Shpresoj që Ney të mbetet për shkak se historia që ai ka në Paris Saint-Germain dhe në futboll duhet të reinventohet vit pas viti dhe kjo nuk është për shkak se ju jeni ‘ t ka përfunduar një gol që duhet të heqësh dorë prej saj. Me të vërtetë, mendoj se kampionët dhe njerëzit që duan të ndërtojnë një histori të vërtetë në një profesion, ata duhet të luftojnë për të arritur qëllimin. Kur të arrihet qëllimi, ai mund të shkojë kudo që ai dëshiron, por misioni nuk është realizuar ende dhe si ne themi: Misioni i dhënë është misioni i kryer, dhe nëse nuk është, ne duhet të përpiqemi ta përfundojmë atë “.-deklaroi Alvesh.

Pas