Rajoni

COVID në Maqedoninë e Veriut, 32 viktima dhe mbi 1500 raste të reja


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:33 - 31/03/21 |
Opi Nion

Maqedonia e Veriut ka raportuar në 24 orët e fundit 32 viktima nga COVID-19 dhe 1511 raste të reja nga 4445 testime . Vatra më e nxehtë mbetet Shkupi me 654 infeksione.

Pas shifrave të sotme, numri i përgjithshëm i të diagnostifikuarve me Covid-19 shkon në mbi 130 mijë kurse i viktimave shkon në 3.781.

Për momentin shënohen 19,262 raste aktive ndërsa regjistrohen 587 të shëruar.

Pas