Kryesore

COVID-19/ Shtatë viktima në 24 orët e fundit në Kosovë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:15 - 09/01/21 |
Opi Nion

Pandemia COVID-19 vijon të shkaktojë viktima në Kosovë. Mësohet se në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 7 persona nga COVID-19, ndërsa janë konfirmuar 259 raste të reja nga 1.531 teste të kryera.

Sipas Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në harkun kohor të 24 orëve, 613 qytetarë kanë arritur të mposhtin COVID-19.

Ndërkohë, në Kosovë numri i rasteve aktive është 6.535. Që prej marsit të vitit 2020, e deri më 9 janar 2021, Kosova ka regjistruar 53.523 raste pozitive me COVID-19. Prej tyre, 1.375 pacientë kanë vdekur dhe 45.613 janë shëruar./ Opinion.al

Pas