Aktualitet

COVID-19/ Sa persona janë vaksinuar në Shqipëri


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:50 - 01/05/21 |
Opi Nion

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu bën me dije se në 24 orët e fundit në vendin tonë janë vaksinuar kundër koronavirusit 17125 persona.

Në një postim në rrjetet sociale, ministrja ka publikuar dhe shifrat e vaksinimit në total në Shqipëri. Sipas saj, në vendin tonë që nga muaj janar e kanë marrë vaksinën 494028 persona.

Në 24 orët e fundit COVID-19 ka shkaktuar vdekjen e dy personave, ndërsa janë regjistruar 100 raste të reja./Opinion.al

Pas