Rajoni

COVID-19/ Regjistrohen 583 raste të reja në Kosovë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:37 - 11/09/21 |
Opi Nion

Në Kosovë kanë humbur jetën 14 persona dhe janë konfirmuar të infektuar me koronavirus 583 qytetarë nga 9 634 testime.

Ministria e Shëndetësisë bën me dije gjithashtu se betejën me Covid në orët e fundit e kanë fituar 1.944 qytetarë, duke e çuar në 135 258 numrin e  përgjithshëm të të shëruarve.

Nga ana tjetër mësohet se në total numri i rasteve aktive është 18.548.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 19.807 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.015.733 doza të vaksinës.

Pas