Aktualitet

COVID-19 në Shqipëri/ Dy qytetarë të infektuar, asnjë humbje jeteBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:04 - 12/12/22 |
Opi Nion

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë regjistruar 2 raste të reja me COVID-19, nga 80 testime të kryera. Gjatë këtij harku kohor nuk janë shënuar viktima nga COVID-19.

Rastet e reja janë konfirmuar nga 1 qytetarë në Kamëz dhe Fier. Janë 168 qytetarë aktivë me Covid19 në të gjithë vendin.

Aktualisht në spitalin COVID3 po marrin trajtim 2 pacientë. Janë shëruar 14 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 328,659 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika ( 12 Dhjetor 2022)

Raste të reja ditore 2
Të shëruar në 24 orë 14
Të shtruar në spitale 2
Humbje jete në 24 orë 0
Testime ditore 80

Testime totale 2,013,068
Raste pozitive 332,421

Raste të shëruara 328,659
Raste Aktive 168
Humbje jete 3,594

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 123
Vlorë 12
Fier 11
Gjirokastër 7
Berat. 5

Shkodër 3
Lezhë. 3
Durrës. 2
Elbasan. 2

Pas