Aktualitet

Covid-19 në Shqipëri/Asnjë viktimë, rritet numri i të infektuarve, 9 të shtruarBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:04 - 24/06/22 |
Opi Nion

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka informuar se në 24 orët e fundit janë kryer 1080 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me COVID-19, 293 qytetarë, në këto bashki:

172 në Tiranë, 25 në Fier, 13 në Lezhë, nga 9 qytetarë Shkodër, Vlorë, 8 në Sarandë, 7 në Gjirokastër, nga 6 qytetarë në Patos, Lushnje, 5 në Krujë, nga 4 qytetarë në Durrës, Kavajë, nga 3 qytetarë në Vorë, Mat, Roskovec, Elbasan, nga 2 qytetarë në Kurbin, Divjakë, nga 1 qytetar në Fushë Arrëz, Tropojë, Mirditë, Kamëz, Mallakastër, Përmet, Korçë, Pogradec, Kuçovë.

Janë 1,387 qytetarë aktivë me Covid19 në gjithë vendin.

Aktualisht në spitalin COVID3 po marrin trajtim 9 pacientë. Në 24 orët e fundit nuk ka asnjë humbje jete me Sars-Cov2.

Janë shëruar 149 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 273,620 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika (24 Qershor 2022)

Raste të reja ditore 293

Të shëruar në 24 orë 149

Të shtruar në spitale 9

Humbje jete në 24 orë 0

Testime ditore 1080

Testime totale 1,842,347

Raste pozitive 278,504

Raste të shëruara 273,620

Raste Aktive 1,387

Humbje jete 3,497

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 1,010

Fier 105

Vlorë 77

Durrës 42

Lezhë 40

Gjirokastër 30

Shkodër 23

Elbasan 20

Korçë 18

Berat 12

Dibër 7

Kukës 3

Pas