Rajoni

COVID-19 në Maqedoninë e Veriut, 20 viktima dhe 515 raste të reja


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:05 - 09/11/20 |
Opi Nion

Vijon të rritet numri i viktimave dhe i rasteve të reja me koronavirus në Maqedoninë e Veriut

Autoritetet shëndetësore kanë njoftuar se në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 20 persona, ndërsa janë konfirmuar 515 raste të reja me koronavirus, nga 1.293 testime të kryera.

Prej rasteve të reja, 207 janë në Shkup, 33 Kumanovë, 33 Shtip, 25 Prilep, Tetovë 17, Veles 21, Manastir 22, Ohër 3, Kavadar 16, Gostivar 16, Strumicë 17, Kriva Pallankë 8, Radovish 7, Krushevë 1, Koçani 21, Probishtip 7, Demir Hisar 3, Pehçevë 2, Berovë 10, Vinicë 2, Dellçevë 11, Kratovë 1, Sveti Nikole 2, Kërçovë 18 dhe Negoinë 12, shkruajnë mediat shqiptare në Maqedoninë e Veriut.

Ndërkohë, viktimat e 24 orëve të fundit janë 3 nga Shkupi, dy nga Kumanova, një nga Shtipi, dy nga Prilepi, dy nga Tetova, një nga Manastiri, një nga Ohri, dy nga Gostivari, katër nga Strumica, një nga Kriva Pallanka dhe një nga Krueshva.

Numri i përgjithshëm i të infektuarve që nga fillimi i pandemisë është 40.275, ku prej tyre 24.229 janë shëruar dhe 1.156 kanë humbur jetën. Momentalisht në Maqedoni ka 14.890 raste aktive me koronavirus./ Opinion.al

Pas