Bota

COVID-19 në Itali, bilanci i viktimave arrin nivelin më të ulët


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:13 - 27/06/20 |
Opi Nion

Ditën e sotme Italia ka shënuar numërin më të ulët të viktimave që nga nisja e pandemisë Covid-19.

Në 24 orët e fundit në Itali janë shënuar  8 viktima e 175 të infektuar. Personat aktivë pozitiv reduktohen në 16 836.

Në 24 orët e fundit janë kryer 61 351 tampone. Në terapi intesive po kurohen 97 pacientë me Covid, në struktura spitalore po kurohen 1260 pacientë.

Që nga fillimi i pandemisë, Italia 240 136 të infektuar me koronavirus, 34 716 viktima dhe 188 584 pacientë të shëruar./ Opinion.al

Pas