Bota

COVID-19 në Itali, 66 viktima në 24 orët e fundit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:48 - 25/05/21 |
Opi Nion

Vijon të mbetet i lartë numri i viktimave nga COVID-19 në Itali. Autoritetet italiane njoftojnë se në 24 orët e fundit në këtë shtet kanë humbur jetën 166 persona.

Po ashtu, gjatë këtij harku kohor janë shënuar dhe 3, 224 raste të reja me koronavirus nga 252, 646 teste të realizuara.

Ndërkohë në kujdesin intensiv janë shtruar 1, 323 pacientë me Covid. Gjithashtu autoritetet bëjnë me dije se në 24 orët e fundit 11, 348 qytetarë janë shëruar./Opinion.al

Pas