Kryesore

COVID-19/ Kosova regjistron 4 viktima dhe 56 raste të reja


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:19 - 02/10/21 |
Opi Nion

Gjatë 24 orëve të fundit Kosova ka regjistruar katër viktima nga COVID-19. Numri i përgjithshëm i viktimave që nga marsi i vitit 2020 ka arritur në 2.959.

Në njoftimin e Ministrisë së Shëndetësisë bëhet e ditur se janë testuar 3.327 mostra të personave të dyshuar se janë të infektuar dhe nga ky numër 56 kanë dalë pozitivë.

Nga ana tjetër mësohet se sipas autoriteteve 281 persona janë shëruar kurse 2.330 persona janë ende aktivë në koronavirus./Opinion.al

Pas