Bota

COVID-19/ Italia shënon numrin më të ulët të viktimave në 9 muajt e fundit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:12 - 20/06/21 |
Opi Nion

 

17 qytetarë kanë humbur jetën nga COVID-19 në 24 orët e fundit në Itali. Autoritetet shëndetësore bëjnë me dije gjithashtu se nga 150522 teste të kryera, janë konfirmuar 881 raste të reja me COVID-19.

Po ashtu, sot janë regjistruar 2304 pacientë të shëruar. Në njësitë e kujdesit intensiv ka rënie me 5 pacientë, ndërsa ka 60 pacientë më pak të shtruar në pavijone të tjera COVID.

Me uljen e rasteve të infektimeve dhe fataliteteve dhe rihapjen graduale, edhe Italia ashtu si shumë vende të tjera kanë kthyer sytë nga turizmi duke harruar të paktën për sezonin turistik pandeminë për t’u përgatitur për vjeshtën.

Pas