Aktualitet

Çmimet/ Studentët e UBT në protestë: Çohuni nga kafja, fikini makinat


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:53 - 11/03/22 |
Opi Nion

Edhe pse protesta është paralajmëruar që dot zhvillohej në orën 17:00, qytetarët kanë nisur të protestojnë më herët kundër rritjes së çmimeve.

Studentët e Universitetit Bujqësor të Tiranës kanë bojkotuar mësimin dhe janë ngritur sot në protestë, ndërsa në shenjë kundërshtie për rritjen e çmimit të karburantit dhe të produkteve ushqimore kanë marshuar drejt qendrës së Tiranës.

Me thirrjet “UBT proteston”, “ngrihuni nga kafja”, “fikni makinat” kanë marshuar në rrugë./ Opinion.al

Pas