-Jetë dhe Stil

Çfarë mendimi ka Obama për ata që lyejnë flokët?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:36 - 21/11/15 |
b.f

Barak Obama, President i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, mund të jetë pro dhe kundër shumë çështjeve delikate që prekin sot jetën e njerëzve të racave, orientimeve të ndryshme seksuale, abortit etj, por kur vjen puna të thinjat dhe nevojën për ti lyer flokët ai mban një qëndrim disi konservator.

Të paktën kështu është shprehur përpara studentëve kamboxhianë, të cilët e pyetën nëse do ti lyejë flokët. Por cila është batuta që Obama përdori? “E para gjë që dua nga të rinjtë është të ndalojnë të thonë se jam plakur. Pastaj, nuk do të ngjyros flokët e mi, ashtu siç bëjnë shumë udhëheqës botërorë. Nuk do të them se kush, por berberët e tyre e dinë se kush janë ata”, tha Obama.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas