Bota

Bota e “pushtuar” nga frika,qytetarët në Wuhan pa maska e në festa masive


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:27 - 22/01/21 |
Opi Nion

Teksa shumë shtete në të gjithë botën vijojnë shtimin e masave kufizuese, Wuhani i njohur si vendi i origjinës së COVID-19, i është rikthyer normalitetit.

Në qytetin kinez lëvizja e qytetarëve dhe bizneset vijojnë aktivitetin normalisht, ndërsa nuk mungojnë dhe festat masive gjatë fundjavës në të cilat nuk respektohen distancimi fizik dhe as mbajtja e maskës.

Megjithatë, në Kinë autoritetet kanë vendosur masa shumë të forta në disa rajone, ku janë shfaqur sërish raste të reja të infektuarish me koronavirus./ Opinion.al

38342978-0-image-a-15_1611304659656 38342782-0-image-a-3_1611304409037 38343002-0-image-a-14_1611304654407 38343006-0-image-a-17_1611304687017 38343008-9175457-Many_young_Wuhan_residents_are_just_happy_to_find_themselves_out-a-4_1611320186203 38342036-0-image-a-30_1611304880188 38342052-9175457-Beijing_s_state_media_has_hammered_home_the_failure_of_Western_g-a-2_1611320186201 38342780-0-image-a-12_1611304583146 38342054-9175457-Covid_19_was_first_detected_in_the_central_city_of_Wuhan_in_late-a-3_1611320186202 38342786-9175457-Pictured_People_wearing_protective_face_masks_walk_past_shops_at-a-1_1611320186199
<
>

Pas