Aktualitet

“Bllokohet Europa nga bora, ne s’duhet të bllokohemi”, Rama në Durrës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:01 - 16/02/21 |
Doriana Çepunaj

Kryeministri Edi Rama mëngjesin e së martës ka vizituar një familje në Rrashbull të Durrësit, ku i ka dhënë familjarëve çelësat e shtëpisë së re, pasi banesa ishte dëmtuar nga tërmeti i 26 nëntorit të 2019.

Gjatë bashkëbisedimit me kryefamiljarin, Rama si çdo herë nuk i kurseu as batutat. Ndër të tjera kreu i qeverisë ka ironizuar opozitën lidhur me situatën e krijuar nga moti i keq, duke thënë se kjo ka ndodhur në të gjithë Evropën për shkak të stuhisë që ka prekur vendet. “Bie bora bllokohet Europa normale, këtu tek ne nuk duhet të bllokohet as edhe një minutë”, tha Rama.

Pjesë nga bashkëbisedimi
Rama-familjarëve:
 T’i hapim rrugën gruas njëherë, se unë me gratë e kam. Ti je kryesorja këtu.
Rama- i drejtohet 2-vjecares: Eja ti kingia këtu.

Kryefamiljarët: Të njeh. Sa herë del në televizor e thotë emrin tuaj.
Rama: Si e kam emrin unë?

Ndërhyn gjyshërit: Thuaj, ‘xhaxhi Edi’
Rama: Xhaxhi Edi është bërë si Ariu Silva. Por ta dish se gamorin se lënë as mizat.
Kryefamiljari: Ka dhe përteka i themi ne për mizat.
Rama:  Bie bora bllokohet Europa normale, këtu tek ne nuk duhet të bllokohet as edhe një minutë.  E patë ça ndodhi në Athinë?! Në momentin kur ke stuhi,  bllokohesh. Kur bie në Austri borë, rrinë presin me orë dhe me netë deri sa lirohen. Këtu këta që bërtasin, nxitojnë për pune. Nxiton Andi Bushati se ka punë. Teoritë ishin; po ju e dinit, pse se hodhët kripën 2 javë përpara.

Kryefamiljari: Epo ke dhe t’i faj, duhet të kishe vënë plasamas në rrugë

 

 

Pas