Aktualitet

Biseda telefonike/Erdogan, Mitsotakis dhe Salvini urojnë Ramën për fitoren


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:11 - 27/04/21 |
Opi Nion

Edi Rama ka marrë dhe mesazhet e par të urimit për fitoren e zgjedhjeve të 25 prillit.

Sipas News24 mësohet se Presidenti turk Erdogan dhe kryeministri Grek Mitsotakis kanë uruar kreun e qeverisë për fitoren në këto zgjedhje nëpërmjet bisedave telefonike.

Biseda telefonike mes palëve bëhet me dije se është zhvilluar pak minuta më parë.

Ndër të tjera mësohet se një urim për fitoren e Ramës ka ardhur edhe nga Ministri i Jashtëm i Italisë Di Maio dhe lideri i opozitës italiane Salvini.

Ndërkohë kujtojmë se ende nuk është shpallur fitorja zyrtarisht dhe se ende po vijon numërimi i kutive të votimit në katër qarqe të vendit, ndërsa procesi po shkon drejt fundit.

Ndërkohë që Partia Socialiste ka siguruar deri më tani 74 mandate, ajo ka lënë pas Partinë Demokratike me 59 mandate, LSI-në me 4 mandate dhe PSD-në me 3 depuetë./Opinion.al

Pas