Aktualitet

Berisha:Lear Kurti u vra për së dyti nga Rama,Çuçi e Veliu.Qytetarët të vijojnë protestatBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:37 - 24/10/22 |
Opi Nion

Në një deklaratë për mediat nga selia blu këtë të hënë, kreu i PD, Sali Berisha, akuzoi Kryeministrin Edi Rama, ministrin e Brendshëm Bledi Çuçi dhe kreun e Agjencisë së Mbikqyrjes policore, Ardi Veliu, se kanë vrarë për herë të dytë, Lear Kurtin.

Sipas Berishës me urdhër të tyre viktima u deklarua person i dyshimtë dhe kriminel si dhe me urdhrin e Ardi Veliut policia deklaroi se e çoi të gjallë në spital.

Më tej Berisha ftoi qytetarët që të vazhdojnë protestat në mënyrë që këto krime të mos përsëriten.

“Të gjitha këto u bënë me urdhër të Edi Ramës dhe Bledi Çuçit. Me urdhrin e tyre, viktima u deklarua i dyshimtë dhe delinkuent. Me urdhrin e tyre, Ardi Veliu deklaroi se policia e çoi të gjallë në spital.

Me urdhrin e tyre, u bë me urgjencë autopsia me urgjencë për të fshehtë të vërtetën.

Me urdhrin e tyre u gjet qesja plastike me drogë në stomak. Me urdhrin e tyre u dha se vdiq nga overdoza.

Pra, vrasësi për herë të dytë i Lear Kurtit është Edi Rama, Çcuci dhe kriminel i tyre Ardi Veliu.

Ndaj ftoj qytetarët që të vazhdojnë protestat më gjithë forcën e tyre, në mënyrë që këto krime të mos përsëriten.

Mos harroni se secili prej jush mund të jetë viktimë e këtyre banditëve të pakontrolluar, që kryejnë veprime të diktuara nga droga që marrin, dhe droga që shpërndajnë”-tha Berisha.

Pas