Kryesore

Berisha thumb Ramës:Flet më me pasion për kanabisin se për grurin,ullirin e fikun


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:47 - 18/05/22 |
Opi Nion

Ish-kryeministri Sali Berisha është sot në Berat, në nëj takim me demokratët në kuadër të zgjedhjeve për kryetarin e PD.

Berisha ka sulmuar qeverisjen e kryeministrit Rama në këto 9 vite, ku shpreh se kjo qeveri e ka shndërruar Shqipërinë në delen e zezë të rajonit.

Ai gjithashtu nuk ka nguruar të thumbojë Ramën, duke thënë se kryeministri flet më me pasion për kanabisin se për grurin, ullirin apo fikun.

Patëm një qeverisje që kalonte nga skandali në skandal, nga rekordi i zi në rekordin e zi. Një qeverisje që e shndërroi Shqipërinë në delen e zezë të rajonit, në një kohë kur Evropa shikonte emigracionin që vinin nga vendet në luftë, herë herë Shqipëria zinte vendin e parë me azilkërkuesit, duke mos qenë në luftë dhe duke patur potenciale të jashtëzakonshme. Nëse para vitit 2013-ën krimi që shkonte drejt Italisë u zvogëlua në atë shkallë saqë Italia hoqi kontrollin e bregdetit me Shqipërinë, ju them unë se ata vetëm në, ata kanë kap në një vit vetëm 12 kilogramë kokainë, kurse rruga e heroinës u zhvendos e tëra. Sot Shqipëria është rruga kryesore e heroinës në Evropë, porti i Durrësit është shndërruar në një nga portet më kryesore të kokainës. Problemi është se kryeministri flet më me pasion për kanabisin se për grurin, ullirin, se për fikun, se për arrat, drurët frutorë. Pa le më që lopët dhe blegtorinë nuk i zë më në gojë”,-tha Berisha.

Pas