-U tha në Opinion

Berisha: Sondazhet e nxjerrin opozitën në kuotat më të larta se asnjëherë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:43 - 21/05/20 |
Al Do

Ish-kryeministri Berisha deklaroi në studion e emisionit Opinion se opozita është më e fortë se mazhoranca në numra bazuar në sondazhe.

Sipas tij, exit polle të tre javëve të fundit, opozita e bashkuar e tejkalon mazhorancën aktuale dhe është në kuotat më të larta se asnjëhrë

Berisha – PD dhe opozita është shumë e fortë në numër

Fevziu – Ku bazoheni?

Berisha – Ka polle ka sondazhe jam në dijeni të këtyre sondazheve, opozita sot i ka kuotat më të larta se asnjëherë, së bashku

Fevziu – Duke tejkaluar mazhorancën e sotme?

Berisha – Duke e kaluar me shumë pikë mazhorancën e sotme

Fevziu – Janë polle të bëra nga pd dhe opozita apo nga institucione të pavarura?

Berisha – Jo nuk janë të partisë demokratike. Po të bëjnë partitë polle nuk i besoj kurrë unë. Janë të tre javëve të fundit. /Opinion.al

Pas