Aktualitet

Berisha: Politikanë dhe jo vetëm, po hyjnë në gjykatë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:49 - 12/04/22 |
el ida

Ish-kryeministri Berisha tha në përfundim të mbledhjes së grupit të PD, se gjykatës po o bëhet presion, nga politikanë, por edhe nga diplomatë.

I pyetur nga gazetarët ai u shpreh se e ka në dy burime këtë informacion dhe se nëse do jetë e nevojshme, nuk do të përtojë t’i bëjë publike.

“Edi Rama po përdor si mashë, po bëhen presione të jashtëzakonshme në gjykatë, të gjithanshme. Nëse s’do kisha dy burime nuk do ta thosha. Po e ndjek. Paralajmëroj se qeveritarë dhe jo vetëm kanë ndërhyrë fuqishëm në gjykatë….Diplomatë e ambasadorë.  Kam siguruar dy burime. Kjo është shumë e rëndësishme. Nuk do të përtoj t’i bëj publike”, tha Berisha./Opinion.al

 

Pas