Aktualitet

Berisha për Yuri Kim: Në përpjekjet anti-opozitare nxin qëndrimi i ambasadores së SHBABëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:29 - 30/12/22 |
Opi Nion

Kreu i PD, Sali Berisha po mban sot konferencën e përjavshme për mediat, ku po bën një bilanc të vitit 2022.

Gjatë fjalës së tij Berisha sulmoi edhe ambasadoren e SHBA, Yuri Kim për të cilën tha se qëndrimi i saj do të nxijë në histori. Sipas kreut të PD, Kim ka mashtruar qeverinë amerikane për korrupsionin imagjinar të Sali Berishës.

“Në këtë përpjekje, do të nxijë në historinë e turpit, qëndrimi i ambasadores së SHBA, e cila, pasi në një akt madhor korruptiv, kishte mashtruar qeverinë e saj për korrupsionin imagjinar të Sali Berishës, bëri gjithçka që t’i diktojë opozitës, kryetarin e saj.

Përdori, abuzoi dhe shpërdoroi, duke shkelur çdo ligj të këtij vendi dhe vendit të vet, çdo konventë ndërkombëtare, çdo parim.

Përdori fuqinë e vendit të saj, për t’i diktuar opozitën kryetarin. Por ky është viti i opozitës, sepse asgjë nuk mposhti dot idealet e demokratëve.

Ata u ngritën fuqishëm kundër armikut të egër të votës së lirë, armikut të egër të PD-së, u ngritën kundër atyre që përdorën korrupsionin për të luftuar antikorrupsionin në Shqipëri, që përdorën krimin e organizuar për të luftuar antikrimin në Shqipëri.

Pavarësisht se ata përfaqësonin shtetet më të admiruara nga shqiptarët, SHBA dhe Britaninë. Opozitarët shqiptarë qëndruan dhe këtë vit u faktuan kombit dhe botës se Shqipëria ka një opozitë më të fuqishme se kurrë, më të vërtetë se kurrë”-tha Berisha.

Pas