Aktualitet

Berisha nxjerr mesazhin:Balla-Veliaj-Basha janë takuar në resortin e Gjergj LucësBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:23 - 13/02/22 |
Opi Nion

Ish-kryeministri, Sali Berisha këtë të dielë ka publikuar në faqen e tij zyrtare në “Facebook”, mesazhin e një qytetari i cili thotë se kreu i PD, Lulzim Basha, kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla dhe kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj kanë zhvilluar një takim në resortin e Gjergj Lucës.

Sipas mesazhit të publikuar, takimi është zhvilluar pas orës 22:30 të mbremjes dhe mjetet u panë nga shumë pjesëtarë te personelit. I pari ka shkuar Balla dhe Veliaj dhe më pas Lulzim Basha.

“Vazhdojne takimet e fshehta Veliaj – Brava – Balla! Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sb Zoti Berisha, takimet e Lulzim Bashës me Taulant Ballën dhe Erion Veliajn vazhdojnë. Se fundi janë mbledhur perseri të tre në resotrin e Gjergj Luces. Kanë qenë ditë më parë të 3 tek resorti tij në Labinot ku ka qenë dhe biznesmeni Irfan Hysenbelliu. Takimi është zhvilluar pas ores 22:30 të mbremjes dhe mjetet u panë nga shumë pjestarë te personelit. Taulanti e ka si shtepine e tij, po ra ne sy Erion Veliaj dhe Irfani qe se bashku me Lulin.I pari erdhi Balla dhe Veliaj dhe me pas biznesmeni Hysenbelliu dhe Lulzim Basha.Takimin e berë tek shtepia e Gjergjit. Ju sherbeu nje personel i rezervuar dhe gatime speciale. Takimi ka zgjatur deri ne oren 2 e 30 te mengjesit. Basha dhe Hysenbelliu u larguan Veliaj dhe Balla kane fjetur tek hoteli i Luces ne Fish City.Gjithçka është pare nga disa persona qe sherbyen, rojet private dhe te godines dhe disa shofera.Kam dashur tua sjell kete info zoti Berisha po sot mu kujtua kur ndoqa konferencen e Lul Braves, siç e quani ju. Prandaj Lul Brava nuk e permend Veliajn. Per inceneratoret permend vetem ministrat, duan si kurban Ahmetajn. Lali Hajdutin e shmang. Sepse jane ne marreveshje te tre. Ky eshte trekendeshi i bermudes ne fakt”, shkruan Berisha./Opinion.al

 

Pas